تاریخ انتشار: 1389/05/18    تعداد بازدید: 2771

به تازگی جوانان مجرد با خرید واحدهای مسکونی متراژ کوچک، این خانه‌ها را اجاره می‌دهند تا از محل اجاره، درآمد ماهیانه کسب کنند.

بازار واحدهای مسکونی با متراژ 28 تا حداکثر 48 مترمربع در تهران داغ شده است. در این بازار دو گروه، بسیار فعال هستند، گروه اول متقاضیان خرید مسکن هستند که بخاطر توانایی کم مالی، به ناچار به سمت خانه‌های نقلی می‌روند، اما گروه دوم جوانان پایتخت هستند که به این خانه‌ها به چشم شغل و محل کسب درآمد نگاه می‌کنند!
تعدادی از مشاوران املاک در مناطق مرکزی و جنوب تهران در این باره اعلام کردند: به تازگی جوانان مجرد با خرید واحدهای مسکونی متراژ کوچک، این خانه‌ها را اجاره می‌دهند تا از محل اجاره، درآمد ماهیانه کسب کنند.
طبق آنچه مشاوران املاک از بازار خانه‌های نقلی مطرح می‌کنند، در حال حاضر در شهر تهران می‌توان با حداقل 25 میلیون تومان صاحب یک واحد حدود 30 مترمربعی شد.
یکی از مشاوران املاک فعال در محدوده خیابان جمهوری در این باره به دنیای‌اقتصاد اظهار کرد: معمولا در بازار مسکن خرید و فروش واحدهایی که از کمک‌های جانبی بهره‌مند است، مورد استقبال افرادی واقع می‌شود که حاضرند چنین واحدی با همچین متراژِ را خریداری کنند تا از یک سرپناه همیشگی که جزو دارایی خودشان است استفاده کنند، اما مدتی است که افرادی به خرید واحدهای کمتر از 40 متر روی آورده‌اند اما نه برای مصرف، بلکه برای ایجاد منبع درآمد و نوعی سرمایه‌گذاری چراکه این دسته از افراد بعد از خرید، ملک را به دست مستاجر با شرایط رهن کامل یا به همراه اجاره ماهیانه می‌سپارند.
جواد اکبری در ادامه گفت: در حال حاضر در محدوده خیابان جمهوری قیمت پیشنهادی هر مترمربع آپارتمان نوساز کمتر از 40 مترمربع، بین یک میلیون و 500 هزار تا یک میلیون و 700 هزار تومان برآورد شده و همچنین رهن یک واحد 30 متری در همین محدوده، حدود 13 میلیون تومان است.
از سوی دیگر، در خیابان اسکندری طبق گفته علی کیان یکی از فعالان بازار مسکن این منطقه، نرخ پیشنهادی فروش هر مترمربع آپارتمان نوساز تا 40 مترمربع بین یک میلیون و 200 هزار تا یک میلیون و 400 هزار تومان اعلام شده است که در همین حال رهن یک واحد 30 متری در خیابان اسکندری نزدیک به 11 میلیون تومان است.
همچنین محسن دودانگه از بنگاه‌داران مسکن در خیابان مختاری در این رابطه گفت: این روزها قیمت هر مترمربع آپارتمان نوساز کمتر از 40 مترمربع یک میلیون تومان و همچنین رهن یک واحد مسکونی 30 متری 10 میلیون تومان از سوی مالکان پیشنهاد می‌شود.
از طرف دیگر، مشاور املاک دیگری که در منطقه خزانه فعالیت می‌کند، قیمت هر مترمربع آپارتمان نوساز 40 متری را بین یک میلیون تا یک میلیون و 50 هزار تومان اعلام کرده است.
حسن حقیقت در ادامه افزود: رهن کامل یک واحد 30 متری در خزانه حدوده 10 میلیون تومان از سوی مالکان تعیین می‌شود. در همین حال،طبق گفته مالکان منطقه نازی‌آباد رهن یک واحد مسکونی با متراژ 30 متر 9 میلیون تومان است. وی اظهار کرد: مدتی است که شهرداری جواز ساخت واحدهای متراژ کوچک را به سازنده‌ها نمی‌دهد و اکثر واحدهای کمتر از 40 متر در بازار چند سال ساخت است که قیمت هر مترمربع آنها بین یک میلیون و 100 تا یک میلیون و 300 هزار تومان پیشنهاد شده است.
در خیابان وحدت اسلامی ابتدای چهارراه ابوسعید رهن یک واحد 30 متری بین 10 میلیون تا 11 میلیون تومان از سوی مالکان پیشنهاد شده است و همچنین قیمت هر مترمربع واحدهای 40 متری نوساز در همین محدوده بین یک میلیون و 100 تا یک میلیون و 200 هزار تومان از سوی مالکان تعیین شده است.از این سو، ستون امروز نبض بازار به معرفی فروش برخی از واحدهای مسکونی 40 مترمربع پرداخته که بدین شرح است: یک واحد مسکونی 40 مترمربعی در حوالی میدان امام حسین واقع در طبقه سوم با 31 میلیون تومان نقد و 18 میلیون تومان وام برای فروش به بازار عرضه شده است.
در عین حال در منطقه بلوار فردوس، خیابان شاهین شمالی یک واحد 40 متری، یک خوابه و 6 سال ساخت با 17 میلیون تومان در رهن و 50 میلیون تومان نقد برای فروش اعلام شده است.
از سوی دیگر 37 میلیون تومان برای فروش یک واحد 45 مترمربعی با 7 سال عمر بنا در خیابان گرگان پیشنهاد شده است که البته خریدار باید یک وام 18 میلیون تومانی را هم خریداری کند.
 

فرستنده: khavary 89/05/17
منبع: shasa

نام و نام خانوادگی
رایانامه
*
کدتصویری کدداخل تصویر
 
آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد بود